Чем мы ловим

Делимся опытом и мнениями о всем том, что помогает нам ловить рыбу и не вошло в разделы которые выше

Модератор: shurik

Сообщение
Автор
Аватара пользователя
Crank
Сообщения: 857
Зарегистрирован: 26 ноя 2008, 23:43
Откуда: Винница
Контактная информация:

#51 Сообщение Crank » 29 апр 2009, 23:04

Там хтось грозився за Матагу кастомну відчитатися... :P Забув мабуть...
In my humble opinion
Изображение

Аватара пользователя
Yurez
Сообщения: 1419
Зарегистрирован: 22 июн 2007, 13:27
Откуда: г. Винница

Універсалізм чи спеціалізація?

#52 Сообщение Yurez » 30 апр 2009, 10:30

Так, Олександре, мав відчитатись... :lol: Часу мало, постійно телефон дзвонить... Тому, відписую про неї серед "іншого".

17.04.09.
Умань... Сиджу на березі озерця, поблизу двох заправних станцій на «окружній» дорозі. Хлопці-риболови весело тягають стограмових карасиків на поплавчанки, а я спостерігаю за цим процесом... У мене перерва в роботі: колега прибуде тільки через годину.
Під берегом, де тихіше і немає риболовів, ще нереститься якась невеличка рибка – чи то карасик уже, чи то окунь ще, а може якісь пукасі кохаються... :D :wink:.
Знаю, що у цьому озерці є достатньо багато дрібненького окунця, але ловити його не бажаю. Не тому, що не хочу, а тому, що немає чим («Ваша Галя – б... б... балувана...»)... Це я про те, що у багажнику автівки лежить рюкзак, укомплектований на всі випадки життя (в т.ч. і мікрухою), дві катушки (в т.ч. і з тонким шнурком і тонкою ліскою), але вудлище тільки одне – з тестом до 12 г... Ним я, ефективно, ловити окунця не зумію... :?
Окуньчик у цьому озері тільки-тільки віднеристився – ще зовсім в’ялий. «Поплавочники» кажуть, що не хоче, поки що, брати. От через тиждень-два – буде жерти «Як після тіфу!» Такого потрібно видрочувати, а наявним спінінгом я це робити не зможу.
Постає питання (вкотре): «А скільки спінінгів потрібно мати?»
Я здогадуюсь, що хтось, прочитавши «те, що напишу далі» звинуватить мене у демагогії... :twisted:
На цей сезон, я хотів би прийняти участь у 3-4 берегових спінінгових змаганнях і 2-3 – з човна.
Подумаєш 5-7 рибалок по два дні! Що ж тут такого?! Якщо Вам здається, що ставлячи такі плани можна обійтись одним вудлищем, і Ви – не Женя Ободянський – то Ваша стратегія невірна! А якщо врахувати, що ще ж хочеться пройтись по перекатах за кленем та сомом, а ще по річках – за окунем, а ще по ставках – за щукою, то мені стає зрозуміло, що я повинен мати декілька вудлищ.
Було б помилково вважати, що тільки для спорту потрібна вузька спеціалізація... Просто, на звичайній рибалці ціна кожної покльовки, зазвичай нижча... Але і в спортивній і у любительській спінінговій ловлі, ми –«підірвані», гонемось «за відчутями». Адже ж так? :wink:
Принаймні для мене давно минули часи, коли я купував би самий тонкий шнурок чи легку катушку тільки для змагань. Один раз попробуєш «смак доброї снасті» - ніколи не забудеш...
Маю Джексона Свічвотера, з тестом до трьох грамів. Цей спін – відносно універсальний. Ним достатньо зручно працювати з мікрухою (коли немає вітру – то особливо), ним гарно твічаться мінохи (аж до ріджа 56 – якщо без течії), ним можна ловити мікро- вертухами і коливалками... Цей спін практично ніколи не спустить окуньчика який сів... Цей спінінг для кайфу! Коли окунь добре бере і ти його ловиш в своє задоволення, то цей спінінг – саме те, що потрібно! Чому ж тоді я замовив собі ще один спін з таким самим тестом на Бланкові Матагі Мебару з вклеєним кінчиком? Замовив тому, що окунь не завжди на гачок проситься... Часто його потрібно видрочувати...
Питання – для чого видрочувати неактивного окуня, якщо можна змінити місце лову (точку або водойму...)? Резонно... :roll:
А якщо це змагання, і ти обмежений своєю зоною і вузьким набором секторів? От саме тоді, щоб зробити результат – і виручить снасть із живим кінчиком, який може працювати з одним грамом... :!:
Є у мене Тенрю Ювія, з тестом до 12 грамів (він завжди зі мною). Такого «універсального солдата» я зустрів вперше. Він має ті риси, які мене, особисто – полонили: неймовірна міць, легкість, чутливість, ергономіка, невбиваємість. Я його дуже люблю, але зовсім не жалію. Навіть моя сама меркантильна сутність визнає, що гостротою відчутів на рибалці я давно окупив його вартість за три сезони експлуатації. Ним підіймались соменята і сазани до 6 кілограм, щуки до 3,5, клені, гарні окуні і судаки «поверх двойки». Якби мені зараз пропонували за нього вдвічі більше від його вартості – не продав би, хоч є, мабуть, і кращі прути...
Маю я Сільвер Крік Зет Ен від «Серебряного ручья» - 2,74 з тестом 5-28 г. Його тримаю, як береговика для важкого джигу (хоча вистачало, в околицях Вінниці, і Тенрю) та «мишей» для сома. Можливо і під щуку на коливалочку...

Продовження 29.04.09 р.
Отримав, врешті, і на трьох рибалках уже дуже достойно обрибив Matagy TR Mebaru 74 L, з тестом до 3,5 г... Дуже правильна, для мікроджигу паличка. Дуже чутлива, дуже кидюча, як для свого тесту і діаметру кілець, дуже потужна, як для УЛ-спінінга. Щучки під кілограм («100 грам туди сюди») – витягував на пологий берег на тонкому бланкові. Вся особливість в тому, що у нього достатньо потужний комель і «середина» бланка. Здається саме цей спінінг буде в мене основним для змагань. Ним просто супер виконувати «видрочування» - кінчик достатнь живий, хоч і не кивок... Грамову головку показує уже добре, якщо вітру немає...
Зараз у майстра в роботі вудлище під мульт на бланкові берклі. Має вийти «дуракостійкий універсал» для лодочних рейдів за щукою і судаком, можливо і сомами. Тест у нього буде грамів під 35-40. Чекаю його з нетерпінням, схоже в цьому році, і він матиме трохи роботи...
Отаке. Ніколи не повірю, що ловлячи будь яку рибу в різних місцях одним і тим же, універсальним, вудлищем, можна мати стільки ж задоволення, скільки його може дати робота із спеціалізованою «снарягою».
Кращий човен - зі шкури браконьєра, татуюваннями всередину.

Аватара пользователя
Crank
Сообщения: 857
Зарегистрирован: 26 ноя 2008, 23:43
Откуда: Винница
Контактная информация:

#53 Сообщение Crank » 30 апр 2009, 14:07

Атчот в зачот :P А фотки?????
In my humble opinion
Изображение

Аватара пользователя
Саня-Fisher
Сообщения: 567
Зарегистрирован: 10 май 2007, 21:45
Откуда: Винница

#54 Сообщение Саня-Fisher » 30 апр 2009, 18:10

Crank писал(а):Атчот в зачот :P А фотки?????
100% :shock: :D
Life is simple - eat, sleep and fishing!!!

Аватара пользователя
Yurez
Сообщения: 1419
Зарегистрирован: 22 июн 2007, 13:27
Откуда: г. Винница

#55 Сообщение Yurez » 01 май 2009, 09:17

Спеціально - не фотографував, бо немає часу з "цим всім" гратись... Нарізав з того, що уже є :arrow:
Виїхав на першу рибалку в Шкуринці, а надворі мінус 4 :shock:
Изображение
Загальний вигляд "держака", такий :arrow:
Изображение
Стик "намотано" в тон "гайкам" на катушкотримачі :arrow:
Изображение
Кільця - титанові :arrow:
ИзображениеИзображение
Позамерзали, нафіг повністю :shock:, хоч і на монофіл перейшов... :?

Рибалив я хвилин 20-25, риби тоді не зловив, кайфу ніякого також - бо в руки "зашпори позаходили" - взимку такого не було :twisted: :!:

Спінінг обкатав пізніше на кількох водоймах - сподобався дуже. Спасибі Ігорю Пекаровському (ака inor) за цей "девайс" :!: Хай йому руки ніколи не болять :wink:.
Кращий човен - зі шкури браконьєра, татуюваннями всередину.

Аватара пользователя
Crank
Сообщения: 857
Зарегистрирован: 26 ноя 2008, 23:43
Откуда: Винница
Контактная информация:

#56 Сообщение Crank » 04 май 2009, 19:40

А ні фіга ж собі! Файна цяця :P
А деколька?
In my humble opinion
Изображение

Аватара пользователя
Yurez
Сообщения: 1419
Зарегистрирован: 22 июн 2007, 13:27
Откуда: г. Винница

#57 Сообщение Yurez » 04 май 2009, 21:41

Спасибі!
Деколь, поки що, не робив...
Жартома скажу так - не знаю як назвати... :lol:
Пристріляюсь трохи, попробую, може щось потрібно буде змінити... Тоді й доліпимо деколь :wink:.
Кращий човен - зі шкури браконьєра, татуюваннями всередину.

Аватара пользователя
Венталь
Сообщения: 96
Зарегистрирован: 21 фев 2009, 16:41
Откуда: Винница

#58 Сообщение Венталь » 03 июн 2009, 19:44

НАКОНЕЦ ТО !
Обзавелся прутом для УЛ ловли =)
TENRYU AREAS AS69UL 2,15м (тест 0.8-4 гр)
Завтра постараюсь обловить
Плетеночка дайва 6LB (4 не было =()

Аватара пользователя
Yurez
Сообщения: 1419
Зарегистрирован: 22 июн 2007, 13:27
Откуда: г. Винница

#59 Сообщение Yurez » 03 июн 2009, 21:10

Віталію, я дуже щиро і відверто вітаю тебе із вдалим придбанням :!:
Сам на неї оком накинув давно, але не трапилась нагода її придбати.
Із того, що продається, твій інструмент для МДЖ підходить не гірше, ніж фінеза чи моя "Мебара". Я бажаю тобі, щоб через десять рибалок ти сказав сам собі: "Я не продам цієї палки, навіть якби мені пропонували за неї подвійну ціну" :wink:. Ще раз вітаю :!:
Кращий човен - зі шкури браконьєра, татуюваннями всередину.

Аватара пользователя
Венталь
Сообщения: 96
Зарегистрирован: 21 фев 2009, 16:41
Откуда: Винница

#60 Сообщение Венталь » 03 июн 2009, 21:54

2Yurez, дякую за підказку по поводу цьго спіна завтра відпишуся =) на УЛ буду ловити вперше тому дуже цікаво =)

Аватара пользователя
Crank
Сообщения: 857
Зарегистрирован: 26 ноя 2008, 23:43
Откуда: Винница
Контактная информация:

#61 Сообщение Crank » 03 июн 2009, 21:57

Венталь писал(а):2Yurez, дякую за підказку по поводу цьго спіна завтра відпишуся =) на УЛ буду ловити вперше тому дуже цікаво =)
Вітаю з придбанням :P . Катушенцію на нього яку ставиш?
In my humble opinion
Изображение

Аватара пользователя
Венталь
Сообщения: 96
Зарегистрирован: 21 фев 2009, 16:41
Откуда: Винница

#62 Сообщение Венталь » 03 июн 2009, 23:05

2Crank да поки що риоби заубер 2000
Але продивляюся зараз щось з УЛ класу =)

Аватара пользователя
Yurez
Сообщения: 1419
Зарегистрирован: 22 июн 2007, 13:27
Откуда: г. Винница

#63 Сообщение Yurez » 04 июн 2009, 12:00

Віталій, як враження від спіна після першої рибалки?
Кращий човен - зі шкури браконьєра, татуюваннями всередину.

Аватара пользователя
Венталь
Сообщения: 96
Зарегистрирован: 21 фев 2009, 16:41
Откуда: Винница

#64 Сообщение Венталь » 04 июн 2009, 12:12

Блін ловив на УЛ вперше =)
Що вразило:
1. Надзвичайна чутливість =) Відчувається будь який удар, травка і тд, але удари на падінні приманки я сьгодні почав продупляти вперше =)
2. Коли тягнеш невеличкого окуня спін згинається і таке відчуття начеб то там щупак з кіло =)
3. можна проводити гарну анімацію приманки (напевне =) я ще не профі)
4. спін легесенький =)
5. накінець зрозумів що таке "УДАР" і що таке своєчасна підсічка =) і ще зрозумів що після першого удару може бути ще декілька =)
Що треба відпрацювати:
1. Не можу далеко жбурнути приманку на 2 гр, на змаганнях бачив як мдж пуляли аж під інший берег ! в мене виходять іноді дальні заброси, але над цим треба працювати.
2. Не навчився приманкою правильно обстукувати дно на течії - її просто буває зносить =(

З.І. А взагалі СПІНОМ ЗАДОВОЛЕНИЙ ПО САМІ ВУХА ! =)
тільки от сьогодні пух забивав плетінку =((((((

Аватара пользователя
Yurez
Сообщения: 1419
Зарегистрирован: 22 июн 2007, 13:27
Откуда: г. Винница

#65 Сообщение Yurez » 04 июн 2009, 16:58

Венталь писал(а):... Що треба відпрацювати:
1. Не можу далеко жбурнути приманку на 2 гр, на змаганнях бачив як мдж пуляли аж під інший берег ! в мене виходять іноді дальні заброси, але над цим треба працювати. ...
Ну, ці розводняки ти залиши для "приїжджих" :lol: Не тільки 2, але і 3-3,5 г так не літає... Це нормально... :wink:
Кращий човен - зі шкури браконьєра, татуюваннями всередину.

Аватара пользователя
Венталь
Сообщения: 96
Зарегистрирован: 21 фев 2009, 16:41
Откуда: Винница

#66 Сообщение Венталь » 04 июн 2009, 17:16

да серйозно =) хтось жбурляв маленькі твістерочки аж під інший берег =) груз я звісно не знаю =) але це 100 %
=) я просто ще не профі щоб зразу з першого погляду знати на приманку якої ваги і на яку снасть ловить людина =)

Аватара пользователя
Crank
Сообщения: 857
Зарегистрирован: 26 ноя 2008, 23:43
Откуда: Винница
Контактная информация:

#67 Сообщение Crank » 16 июл 2009, 15:19

Сьогодні став щасливим власником кастомного прута ГЛ 6010 ІМХ. :oops:
Купа емоцій :P :P :P
In my humble opinion
Изображение

Аватара пользователя
Ruslan
Сообщения: 985
Зарегистрирован: 03 дек 2007, 14:21
Откуда: Винница
Контактная информация:

#68 Сообщение Ruslan » 16 июл 2009, 15:49

Crank писал(а):Сьогодні став щасливим власником кастомного прута ГЛ 6010 ІМХ. :oops:
Купа емоцій :P :P :P
Ну всьо....триндець... нам простим смертним більше окуня на Рову не піймать.... :wink: :lol:
А якщо серйозно - то вітаю від душі!!!!
Кренк, може колись дасиш хоть потрусити в руках, бо багато про нього пишуть, а потрусити нема в кого й взяти.
Изображение

Аватара пользователя
Crank
Сообщения: 857
Зарегистрирован: 26 ноя 2008, 23:43
Откуда: Винница
Контактная информация:

#69 Сообщение Crank » 16 июл 2009, 16:14

Ruslan писал(а): Кренк, може колись дасиш хоть потрусити в руках, бо багато про нього пишуть, а потрусити нема в кого й взяти.
Без питань :P Хоча я й сам ще не натрусився... :oops:
In my humble opinion
Изображение

Аватара пользователя
Ярико
Сообщения: 1017
Зарегистрирован: 28 янв 2009, 20:59
Откуда: Винница

#70 Сообщение Ярико » 16 июл 2009, 19:05

Вітаю :!:

Аватара пользователя
Ярико
Сообщения: 1017
Зарегистрирован: 28 янв 2009, 20:59
Откуда: Винница

#71 Сообщение Ярико » 03 авг 2009, 20:01

Став власником прутика ГЛ SR842 в IMX. Палочка бомба :D

Аватара пользователя
Crank
Сообщения: 857
Зарегистрирован: 26 ноя 2008, 23:43
Откуда: Винница
Контактная информация:

#72 Сообщение Crank » 03 авг 2009, 20:24

Вітаю!
In my humble opinion
Изображение

Аватара пользователя
Ярико
Сообщения: 1017
Зарегистрирован: 28 янв 2009, 20:59
Откуда: Винница

#73 Сообщение Ярико » 03 авг 2009, 21:46

Дякую :D

Аватара пользователя
Crank
Сообщения: 857
Зарегистрирован: 26 ноя 2008, 23:43
Откуда: Винница
Контактная информация:

#74 Сообщение Crank » 03 авг 2009, 22:44

Обловив? Бо я на першій рибалці своїм зловив ОП :P Зате на другій вона своє взяла....
In my humble opinion
Изображение

Аватара пользователя
Ярико
Сообщения: 1017
Зарегистрирован: 28 янв 2009, 20:59
Откуда: Винница

#75 Сообщение Ярико » 04 авг 2009, 11:31

Сьогодні вже обловив. Доволен как слон :D . Взяв 6 окунів, причому саме окунів, а не окуньчиків. IMX як на мене трохи мякший за GLX тому і брав, як раз те що люблю. На першій рибалці жодного недоліка не виявив :D . Єдине що хотілося б - це ручку трохи довшу.

Ответить