Поводки при ловле на ультралайт и лайт.

Модератор: shurik

Сообщение
Автор
Аватара пользователя
Alex
Сообщения: 640
Зарегистрирован: 04 дек 2008, 14:57
Откуда: Вінниця
Контактная информация:

#26 Сообщение Alex » 09 ноя 2009, 14:20

Хотілось би почути Valenа, Crankа та інших користувачів дрібних вобів... :oops:

Аватара пользователя
Yurez
Сообщения: 1419
Зарегистрирован: 22 июн 2007, 13:27
Откуда: г. Винница

#27 Сообщение Yurez » 09 ноя 2009, 14:38

Питання щучих промахів по воблеру, але вдалих попадань по шнурові (вище від поводка), у мене особисто - трапляється тільки на агресивному (або просто швидкому) "дрочі" окуня. В такій ситуації це не лікується, ІМХО :? ... А от, коли щуку ловлю дрібним воблером цілеспрямовано, і твіч спокійніший (риба має більше можливостей не схибити при атаці) - щука ніколи не била вище поводка... Ковтала глибоко - було, але на атаці не зрізала.
:wink:
Кращий човен - зі шкури браконьєра, татуюваннями всередину.

Аватара пользователя
Valen
Сообщения: 457
Зарегистрирован: 10 июл 2008, 08:57
Откуда: Жмеринка

#28 Сообщение Valen » 09 ноя 2009, 20:48

Alex писал(а):Хотілось би почути Valenа... :oops:
Саша, ну ти знайшов спеціаліста :oops: , свою думку висловлю, але оскільки сам ще знаходжусь у постійному пошуку істини прислухатись до нього не раджу.
Свій УЛ я купив, ще й року не пройшло, тобто ловив ним один сезон. правда за весь цей сезон був лиш один раз з медіумом, все решта УЛ - присів на міні приманки :lol:
За весь сезон в мене лише одна півторашка і декілька кілушок, все інше мілке, це я до того, що з нормальною товарною щукою мої приманки ще не зустрічались...
Так от в мене не було жодного зрізу воблера чи вертушки при
п'ятисантиметровому повідку зі стальки 0,2. але випадків на грані фолу - куча. Правда в осінніх рибалках де щука складає чи не половину улову - використовую повідки по 10см. Стосовно воблерів жосткий повідок зі стальки має бути трошки більшим за довжину воблера, щоб при жосткому твічі не було перехльостів за жилку перед повідком.
Щука атакує міношки майже виключно на паузі, і тому промахуються рідко. Як що паузи робити хоча б декілька секунд і не висмикнути воблер в момент атаки з пасті. Твіч без зупинок - окуневий, хіба що голодні шнурки будуть атакувати біснующуся міношку
А от силіконки на 5см поводку обрізає на раз. Як на мене через те що дрібний силікон бере на падінні, при атаці всмоктується щукою, ледве не до жабр. 10см - не обрізало ні разу.
Слухай, що старші скажуть... :)

Аватара пользователя
Yurez
Сообщения: 1419
Зарегистрирован: 22 июн 2007, 13:27
Откуда: г. Винница

#29 Сообщение Yurez » 09 ноя 2009, 21:05

Продовжу вставляти свої 5 коп.:
Валентине, в цьому питанні наші думки співпали (принаймні мені так здалось...) :wink:. В моїй практиці, окунь дуже рідко сідає на паузі, а для щуки - пауза саме те, що дохтор прописав. Думка про те, що поводок має бути із дроту, і трошки довший від воблера - мене особисто влаштовує на 100%. Саме такими я і ловлю...
А от стосовно силікону я (лише) доповню твою думку - щука, часто (по спортивним міркам), зрізає приманку з поводком будь-якої (розумної) довжини, коли джига ведеться сходинкою (а не лише на першому падінні). А от, коли ведеш джигу рівномірно або з "широкою хвилею" в товщі води, то вона бере краєм пащі...
Я, для себе, зробив висновок, що щука ріже вище поводка тільки тоді, коли:
- ковтнула глибоко (або викинула приманку через жабри). При цьому ріже, переважно, під час виважування. В цьому випадку довжина поводка має значення;
- не має можливості "якісно" прицілитись і бє на випередження. В цьому випадку довжина поводка, практично, не відіграє великої ролі в кінцевому результаті.
:wink:
Кращий човен - зі шкури браконьєра, татуюваннями всередину.

Аватара пользователя
Dok
Сообщения: 89
Зарегистрирован: 28 окт 2009, 21:47
Откуда: Винница

#30 Сообщение Dok » 09 ноя 2009, 21:18

Ruslan писал(а):
Alex писал(а): Казуси, на кшталт, зрізу 20-ти см поводка не згадуєм...
:shock: це не казуси, а факти. Щука на воби часто промахується і б"є на випередження, попадає на шнур - і прощавай Ріджику :cry: :wink:
Промахується дійсно часто, що до "бою" атаки на випередження : незнаю. перший раз чую, особисто сам схиляюсь до думки, що річ в атаці приманки спереду або під дуже гострим кутом.

Аватара пользователя
Valen
Сообщения: 457
Зарегистрирован: 10 июл 2008, 08:57
Откуда: Жмеринка

#31 Сообщение Valen » 09 ноя 2009, 21:29

Окунь наздоганяє міношку і під час паузи, якщо така є впритул наближається до воба, а атакує під час початку руху. Щука навпаки повільно виходить на рух воблера і коли той зупиняється в межах її зору, фокусується та атакує. При чому атакує з розворотом, хапаючи воблер поперек. В них стиль полювання зовсім різний. Окуню наздогнати приманку - що дурному з гори збігти, щука розраховує лише на миттєвий старт.
А по поперам та стикам риба часто маже через те що атакує на приманку а тінь від неї.
Є стаття на схожу тему Станіслава Гайсина "Вижу, не вижу", я десь давав силку в бібліотеці спінінгіста...

Аватара пользователя
Yurez
Сообщения: 1419
Зарегистрирован: 22 июн 2007, 13:27
Откуда: г. Винница

#32 Сообщение Yurez » 09 ноя 2009, 21:34

Dok писал(а): ... Промахується дійсно часто, що до "бою" атаки на випередження : незнаю. перший раз чую, особисто сам схиляюсь до думки, що річ в атаці приманки спереду або під дуже гострим кутом.
Саш, ну хрен його знає - називай атаку як побажаєш!.. Але, цієї осені, я твердо переконався в тому, що зріз - це не просто результат атаки "спереду або під дуже гострим кутом".
Найсвіжіший приклад: тренуюсь два рази біля причалу в Лаврівці. Веду сходинкою, з ривком сідає щупарик - погнув поводок. Продовжую в тому ж руслі - спочатку окунь, потім погнутий поводок, а за тим - зріз. Переходжу на рівномірку - сідає щучка за краєчок пащі, потім ще одна... Спеціально, знову веду сходинкою - зріз.
Я ловив із однієї точки, тому переконаний, що ці атаки були не просто "назустріч" або "збоку". Це була атака з врахуванням траєкторії руху приманки - її я називаю "на випередження"...
Я не претендую на те, що моя думка вірна! Я просто ділюсь своїм досвідом... Цілком можливо, що в іншого риболова інша статистика зрізів і супутні спостереження відрізняються... :wink:
Кращий човен - зі шкури браконьєра, татуюваннями всередину.

Аватара пользователя
Yurez
Сообщения: 1419
Зарегистрирован: 22 июн 2007, 13:27
Откуда: г. Винница

#33 Сообщение Yurez » 09 ноя 2009, 21:38

Ще додам - я часто ловлю без поводка, але із підвязкою монофілу. "Жилки" я вяжу приблизно 1 м. Двічі щучки зрізали по 30-40 см жилки разом із приманкою. Це все - при ловлі сходинкою попід береговою бровкою... :wink:
Кращий човен - зі шкури браконьєра, татуюваннями всередину.

Аватара пользователя
Yurez
Сообщения: 1419
Зарегистрирован: 22 июн 2007, 13:27
Откуда: г. Винница

#34 Сообщение Yurez » 09 ноя 2009, 21:43

Valen писал(а):Окунь наздоганяє міношку і під час паузи, якщо така є впритул наближається до воба, а атакує під час початку руху. Щука навпаки повільно виходить на рух воблера і коли той зупиняється в межах її зору, фокусується та атакує. При чому атакує з розворотом, хапаючи воблер поперек. ...
Є стаття на схожу тему Станіслава Гайсина "Вижу, не вижу", я десь давав силку в бібліотеці спінінгіста...
100% :!: Особливо добре видно в чистій воді р. Рів... :wink:
А статтю, по твоїй наколочці, я прочитав. Цікава... :)
Кращий човен - зі шкури браконьєра, татуюваннями всередину.

Аватара пользователя
Crank
Сообщения: 857
Зарегистрирован: 26 ноя 2008, 23:43
Откуда: Винница
Контактная информация:

#35 Сообщение Crank » 10 ноя 2009, 10:43

Alex писал(а):Як на мене, то різниці: воб це чи джиг, великої немає... То ж для дрібних приманок, якої довжини має бути оптимальний поводок :?:
Я ставлю тросик довжиною 8-10см. Як на мене, цього достатньо, якщо щука візьме в шахту :P Якщо попаде крокодил, або промахнеться - то який хочеш став, все одно, настане ТОЙ час.... :roll:
In my humble opinion
Изображение

Аватара пользователя
Alex
Сообщения: 640
Зарегистрирован: 04 дек 2008, 14:57
Откуда: Вінниця
Контактная информация:

#36 Сообщение Alex » 10 ноя 2009, 16:51

Юра, Валік, Олександри, дякую!
Crank писал(а):
Alex писал(а):Як на мене, то різниці: воб це чи джиг, великої немає... То ж для дрібних приманок, якої довжини має бути оптимальний поводок :?:
Я ставлю тросик довжиною 8-10см. Як на мене, цього достатньо, якщо щука візьме в шахту :P Якщо попаде крокодил, або промахнеться - то який хочеш став, все одно, настане ТОЙ час.... :roll:
Олександр, а 10 см поводок не губить гри маленьких мінох на кшталт ММ, ТФ, Бебі Міноу і т.д.?
І про який саме тросик йдеться? Як формуєш петлі для жилки і застібки на ньому?

Аватара пользователя
Crank
Сообщения: 857
Зарегистрирован: 26 ноя 2008, 23:43
Откуда: Винница
Контактная информация:

#37 Сообщение Crank » 10 ноя 2009, 17:16

Alex писал(а):Юра, Валік, Олександри, дякую!

Олександр, а 10 см поводок не губить гри маленьких мінох на кшталт ММ, ТФ, Бебі Міноу і т.д.?
І про який саме тросик йдеться? Як формуєш петлі для жилки і застібки на ньому?
Тросик беру з розривною десь 4-5 кіло (тонші не попадались, або дорогі) Дрібний воб прив*язую до тросика за кільце петлею, щоб вільно рухався. Там поводок і живе. 10 см тросик не важчий, ніж 5 см сталька. Я взагалі, з поводками із стальки не сильно дружу - нема до них довіри. На останній рибалці, вже і поводків накрутив, а ловив все одно з тросиком. На мінохах, при моєму стилі твічінгу, поводок за гачки не чіпляється. Стальку ставлю тільки на вокери, стіки, слайдери та й то не завжди.... Треба ще вчитися.
In my humble opinion
Изображение

Аватара пользователя
Alex
Сообщения: 640
Зарегистрирован: 04 дек 2008, 14:57
Откуда: Вінниця
Контактная информация:

#38 Сообщение Alex » 10 ноя 2009, 17:20

Дякую, майже зрозумів... :lol:
Тросик - мається на увазі повідковий матеріал?

Аватара пользователя
Crank
Сообщения: 857
Зарегистрирован: 26 ноя 2008, 23:43
Откуда: Винница
Контактная информация:

#39 Сообщение Crank » 10 ноя 2009, 17:29

Alex писал(а):Дякую, майже зрозумів... :lol:
Тросик - мається на увазі повідковий матеріал?
Так. З Електромережі :oops:
In my humble opinion
Изображение

Аватара пользователя
Alex
Сообщения: 640
Зарегистрирован: 04 дек 2008, 14:57
Откуда: Вінниця
Контактная информация:

#40 Сообщение Alex » 10 ноя 2009, 17:34

Ага, здається знаю який це... На такій веееееликій бобінці? :lol:

Аватара пользователя
Crank
Сообщения: 857
Зарегистрирован: 26 ноя 2008, 23:43
Откуда: Винница
Контактная информация:

#41 Сообщение Crank » 10 ноя 2009, 17:37

Alex писал(а):Ага, здається знаю який це... На такій веееееликій бобінці? :lol:
:P
In my humble opinion
Изображение

Аватара пользователя
Андрей
Сообщения: 1242
Зарегистрирован: 22 май 2007, 21:47
Откуда: г.Винница

#42 Сообщение Андрей » 14 ноя 2009, 23:35

Crank писал(а):. Я взагалі, з поводками із стальки не сильно дружу - нема до них довіри. На останній рибалці, вже і поводків накрутив, а ловив все одно з тросиком. Стальку ставлю тільки на вокери, стіки, слайдери та й то не завжди.... Треба ще вчитися.
Почему не доверяеш стальке, объясни пожалуйста.
Леска никогда не порвется, если вы договоритесь с рыбой не делать резких движений и соблюдать обоюдную осторожность при вываживании.

Аватара пользователя
Crank
Сообщения: 857
Зарегистрирован: 26 ноя 2008, 23:43
Откуда: Винница
Контактная информация:

#43 Сообщение Crank » 15 ноя 2009, 19:35

Андрей писал(а):
Почему не доверяеш стальке, объясни пожалуйста.
Скорей всего потому, что наверно не умею из стальки нормально делать поводки. Они у меня часто переламываются сразу под скруткой. Из-за этого утопил несколько хороших твичевых воблерков. Да и шмат стали лучше виден рыбе, сталь тяжелее тросика, более жёсткая, чем тросик. Количество поклёвок, особенно окуня (а в местах со щукой поводок необходим) у меня меньше..... :oops: Вот, где-то так.
In my humble opinion
Изображение

Аватара пользователя
Plagus
Сообщения: 40
Зарегистрирован: 29 авг 2009, 23:37
Откуда: г. Александрия

#44 Сообщение Plagus » 17 ноя 2009, 02:32

Crank писал(а):
Андрей писал(а):
Почему не доверяеш стальке, объясни пожалуйста.
Скорей всего потому, что наверно не умею из стальки нормально делать поводки. Они у меня часто переламываются сразу под скруткой. .
Саш, зная очень подробно твою эпопею со сталечными поводками,
до сих пор ей- Богу удивляюсь, как они у тебя на скрутке ломаются :roll: или сталька не такая или ты умудряешься ее
как то хитро перекрутить...
Впрочем если привык ловить с тросиком, то это вполне осознанный выбор , тем более ловится :lol:
Как ты разслабляешься? - а я и не напрягаюсь.

Аватара пользователя
Crank
Сообщения: 857
Зарегистрирован: 26 ноя 2008, 23:43
Откуда: Винница
Контактная информация:

#45 Сообщение Crank » 17 ноя 2009, 09:15

Plagus писал(а): Саш, зная очень подробно твою эпопею со сталечными поводками,
до сих пор ей- Богу удивляюсь, как они у тебя на скрутке ломаются :roll: или сталька не такая или ты умудряешься ее
как то хитро перекрутить...
Впрочем если привык ловить с тросиком, то это вполне осознанный выбор , тем более ловится :lol:
Это да. Пробовал и стальку, и полёвку - результат один Изображение
In my humble opinion
Изображение

Аватара пользователя
Valen
Сообщения: 457
Зарегистрирован: 10 июл 2008, 08:57
Откуда: Жмеринка

#46 Сообщение Valen » 29 ноя 2009, 18:18

Crank писал(а):Скорей всего потому, что наверно не умею из стальки нормально делать поводки. Они у меня часто переламываются сразу под скруткой. Из-за этого утопил несколько хороших твичевых воблерков.
Сьогодні вперше за три сезони використання повідків зі сталі, відламалось скрутка. Стряхнув воб, щоб злетіла травинка і тіні фрай полетів у річку. Воблерок спас, забіг вперед та через 50м заліз на вербу і підцепив вудлищем. Добре що він плив по поверхні, теж мені - суспендер...
Поводок новенький, скрутка не перекручена... :shock:

Аватара пользователя
Андрей
Сообщения: 1242
Зарегистрирован: 22 май 2007, 21:47
Откуда: г.Винница

#47 Сообщение Андрей » 29 ноя 2009, 19:00

Valen писал(а):Поводок новенький, скрутка не перекручена... :shock:
Чудес не бывает. Ты где то проморгал или же излом стальки или перекрутил ёё когда делал скрутку.
Леска никогда не порвется, если вы договоритесь с рыбой не делать резких движений и соблюдать обоюдную осторожность при вываживании.

Аватара пользователя
maksik
Сообщения: 77
Зарегистрирован: 10 ноя 2009, 00:15
Откуда: винница

#48 Сообщение maksik » 19 фев 2010, 13:24

а сталька то разная есть.нашол на рынке нормальной упругости и скрутку держит и пальцами ровняется.пока неломалась

Аватара пользователя
Crank
Сообщения: 857
Зарегистрирован: 26 ноя 2008, 23:43
Откуда: Винница
Контактная информация:

#49 Сообщение Crank » 19 фев 2010, 17:19

maksik писал(а):а сталька то разная есть.нашол на рынке нормальной упругости и скрутку держит и пальцами ровняется.пока неломалась
Адреса. Пароли. Явки. Диаметр. Сумма :P Если можно конечно....
In my humble opinion
Изображение

Аватара пользователя
Oleg V.
Сообщения: 241
Зарегистрирован: 24 янв 2009, 19:48
Откуда: г.Винница

#50 Сообщение Oleg V. » 19 фев 2010, 20:26

Лучшее из того что мне попадалось. Есть разные диаметры.
Изображение

Ответить