Flyfishing

Модератор: shurik

Сообщение
Автор
Аватара пользователя
Alex
Сообщения: 640
Зарегистрирован: 04 дек 2008, 14:57
Откуда: Вінниця
Контактная информация:

#101 Сообщение Alex » 10 дек 2012, 11:11

Ярико писал(а):Та от знову думаю придбати, вже було все, а от непоганої нахлистової снасті ні.
Гадаю, що базуючись на першому свому досвіді ти вже зпрозумів що для трофейного судака, щуки, сома тощо ефективнішою буде спінінгова снасть :wink: нахлист - радше для релаксу :)
Ярико писал(а):Може порадиш що небудь, цікавить в першу чергу вудилище і шнур.
Взагалі думаю взяти десь 4-5 або 5-6 клас.
Яке вудилище краще взяти(кількість секцій), і власне виробник, що на рахунок Луміса та Кроікса?

Стосовно вибору снасті на флайфорумах ломаються списи не менше, ніж на спінінгових :lol: Причому питання луміс чи крой мусується не менше, хіба що сюди додаються інші бренди - сейдж, вінстон, орвіс...
Стосовно вибору класу снасті для старту, переважна більшість думок досвідчених нахлистовиків зводиться до 5, як універсального. Я у нахлисті ще новачок, але з того досвіду що маю мушу сказати, що 5 для наших широт аж ніяк не універсальна :wink: Для невеличких сухих мушок - вона занадто потужна, для стрімерів - залегка... Я починав з 8-футової вудки 3/4 класу і не шкодую. Все, крім великих стрімерів вона цілком добре кидає і не є надпотужною для легких приманок та делікатної їх презентації.
Тут як і у спінігу, коли людина обирає снасть, необхідно визначитись із напрямком її застосування. На яку рибу збираєш?
По лумісу і крою... Флаєвих лумісів в руках не тримав, а от з кроїв кидав легендою та евідом. Обидва видались мені колоподібними дрючками, які у важчих класах мабуть гарно справлятимуться з закиданням важких шнурів з тонучими головами для щучих стрімерів. Я у цьому сезоні пробував стрімерну снасть - не сподобалось. Заморочливо якось. Як на мене - втрачається витонченість самого поняття "нахлист".

Аватара пользователя
Ярико
Сообщения: 1017
Зарегистрирован: 28 янв 2009, 20:59
Откуда: Винница

#102 Сообщение Ярико » 10 дек 2012, 11:26

Тоді буду розбиратись...
А в тебе вудилище скільки секцій, може є якісь переваги окрім трансортування?
overcome all conventions

Аватара пользователя
Alex
Сообщения: 640
Зарегистрирован: 04 дек 2008, 14:57
Откуда: Вінниця
Контактная информация:

#103 Сообщение Alex » 10 дек 2012, 11:35

Ярико писал(а):Тоді буду розбиратись...
Будуть питання - звертайся. Чим зможу - радо допоможу! Зверни увагу на вудки Kola Salmon. Зокрема серії S2 та SF. Достойні вудки середнього цінового діапазону. Відворто дешеві Сальмо, Сноубі, Рон Томсон, Банакс, Ліда і т.д. брати категорично не раджу!
Ярико писал(а):А в тебе вудилище скільки секцій, може є якісь переваги окрім трансортування?
Наскільки я розумію - немає :wink: У мене є 3-часні Greys GRXi 8' 3/4 класу, Sage TXL 7' 3 класу та 4-часний Rainshadow Forecast 6'6'' #2. Останній возити просто кайф! Вудка у складеному стані має довжину лише 54 сантиметри, тоді як Сейдж - 78см, а Грейс - 92см :)

Аватара пользователя
Ярико
Сообщения: 1017
Зарегистрирован: 28 янв 2009, 20:59
Откуда: Винница

#104 Сообщение Ярико » 10 дек 2012, 11:42

Ще питання по бекінгу...
Він потрібен, точніше чи потрібен спеціалний бекінг або можна використати жилку(я так і робив)?
overcome all conventions

Аватара пользователя
Alex
Сообщения: 640
Зарегистрирован: 04 дек 2008, 14:57
Откуда: Вінниця
Контактная информация:

#105 Сообщение Alex » 10 дек 2012, 11:51

Ярико писал(а):Ще питання по бекінгу...
Він потрібен, точніше чи потрібен спеціалний бекінг або можна використати жилку(я так і робив)?
Спеціальний мабуть ні. Але й жилка - поганий варіант. Візьми капроновий шнур, діаметром близько 1 мм. Головне його призначення в наших умовах - зробити підложку під шнур аби він менше деформувався.
А взагалі ось мій номер 0673984698 - дзвони :wink:

Аватара пользователя
Viktor D
Сообщения: 13
Зарегистрирован: 11 мар 2012, 15:16
Откуда: Вінниця

Flyfishing

#106 Сообщение Viktor D » 10 дек 2012, 16:33

Добрий день,Ярослав.
Починати краще з віскі і трубки Dunhill.Якщо серйозно,то стосовно вибору снастей Алекс має рацію.Нахлист (fly fishing),на мою думку,до 5-6 класу,вище це вже "ловля на мушку" (fishing with the fly).Тому головне визначитись з умовами ловлі, рибою та іншими факторами.Щодо конкретних моделей, то все, як відомо, залежить від рівня техніки,вподобань, розміру витрат.
Зараз зима і можна попробувати покидати на галявині вудками які є у колег по захопленю.Це дасть можливість більш предметніше підійти до вибору снасті.

Аватара пользователя
Alex
Сообщения: 640
Зарегистрирован: 04 дек 2008, 14:57
Откуда: Вінниця
Контактная информация:

Re: Flyfishing

#107 Сообщение Alex » 10 дек 2012, 16:45

Вікторе, вітаю!
Viktor D писал(а):Зараз зима і можна попробувати покидати на галявині
Як стосовно того, щоб спільно покидати? :wink: Радо поспілкувався б! Тут і Ярік би можливо підтягнувся, спробував. А може й ще хтось, хто досі не ризикнув вв'язатись у цю справу 8)

Аватара пользователя
Alex
Сообщения: 640
Зарегистрирован: 04 дек 2008, 14:57
Откуда: Вінниця
Контактная информация:

Re: Flyfishing

#108 Сообщение Alex » 10 дек 2012, 17:09

Viktor D писал(а):Починати краще з віскі і трубки Dunhill.
Або якось так... :lol:
ИзображениеИзображение

Аватара пользователя
Yurez
Сообщения: 1419
Зарегистрирован: 22 июн 2007, 13:27
Откуда: г. Винница

Re: Flyfishing

#109 Сообщение Yurez » 10 дек 2012, 17:52

Alex писал(а):... А може й ще хтось, хто досі не ризикнув вв'язатись у цю справу 8)
знаємо-знаємо про кого ти... :lol:
Кращий човен - зі шкури браконьєра, татуюваннями всередину.

Аватара пользователя
Alex
Сообщения: 640
Зарегистрирован: 04 дек 2008, 14:57
Откуда: Вінниця
Контактная информация:

Re: Flyfishing

#110 Сообщение Alex » 10 дек 2012, 17:56

Yurez писал(а):знаємо-знаємо про кого ти... :lol:
:wink: :lol:

Аватара пользователя
Ярико
Сообщения: 1017
Зарегистрирован: 28 янв 2009, 20:59
Откуда: Винница

#111 Сообщение Ярико » 10 дек 2012, 19:48

я не проти :D
overcome all conventions

Аватара пользователя
Ярико
Сообщения: 1017
Зарегистрирован: 28 янв 2009, 20:59
Откуда: Винница

#112 Сообщение Ярико » 10 дек 2012, 21:12

А взагалі можливо ловити нахлистом в мінусову температуру?
overcome all conventions

Аватара пользователя
Alex
Сообщения: 640
Зарегистрирован: 04 дек 2008, 14:57
Откуда: Вінниця
Контактная информация:

#113 Сообщение Alex » 10 дек 2012, 21:41

Ярико писал(а):А взагалі можливо ловити нахлистом в мінусову температуру?
Теоретично (у нас) - так. Я не пробував. Якось часу не вистачає і шкода витрачати на це вихідний день. Ліпше з УЛом :wink:
У Карпатах хлопці цілу зиму успішно ловлять харіуса. З фореллю гірше...
Білоруси ловлять :wink: http://www.youtube.com/watch?v=Z1-3Gwii ... r_embedded
Щодо незручностей - їх вистачає. По-перше нахлистова вудка, як на мене, завантажується більше, ніж спінінг. Тому за низьких температур стає трішки боязко за карбон. Гадаю що при -2 можна ловити сміливо. По-друге на морозі сильно дубіє покриття шнура, а ковзаючи про промерзлих кільцях він мабуть добряче зношується. По-третє - мокрі руки. Особливо ліва рука, яка постійно маніпулює мокрим шнуром. Ну і т.д. Тому більшість взимку просто тренують заброс десь на сніжку :wink:

Аватара пользователя
Viktor D
Сообщения: 13
Зарегистрирован: 11 мар 2012, 15:16
Откуда: Вінниця

Flyfishing

#114 Сообщение Viktor D » 11 дек 2012, 14:30

Олександре, щодо "покидати" не заперечую. Визначаємось з місцем та часом і вперед...

Аватара пользователя
Alex
Сообщения: 640
Зарегистрирован: 04 дек 2008, 14:57
Откуда: Вінниця
Контактная информация:

Re: Flyfishing

#115 Сообщение Alex » 11 дек 2012, 17:43

Viktor D писал(а):Олександре, щодо "покидати" не заперечую. Визначаємось з місцем та часом і вперед...
Супер! :)
От лиш прогноз невтішний: найближчим часом добрячі мінуса обіцяють :(

Аватара пользователя
Viktor D
Сообщения: 13
Зарегистрирован: 11 мар 2012, 15:16
Откуда: Вінниця

#116 Сообщение Viktor D » 12 дек 2012, 09:10

Як казав герой відомого фільму:"Ничего,будем ждать". Може десь наперододні або після "кінця світу"?!...

Аватара пользователя
Alex
Сообщения: 640
Зарегистрирован: 04 дек 2008, 14:57
Откуда: Вінниця
Контактная информация:

#117 Сообщение Alex » 12 дек 2012, 12:04

Viktor D писал(а): десь наперододні або після "кінця світу"?!...
Кінець світу доведеться відмінити - нахлист важливіший! :wink: :lol:

Аватара пользователя
topick
Сообщения: 1252
Зарегистрирован: 06 сен 2009, 11:07
Откуда: г. Винница

#118 Сообщение topick » 12 дек 2012, 13:09

Саня, пропоную вам завчасно оглосити місце і час вашої зустрічі. Думаю будуть бажаючі подивитись. :wink:

Аватара пользователя
Alex
Сообщения: 640
Зарегистрирован: 04 дек 2008, 14:57
Откуда: Вінниця
Контактная информация:

#119 Сообщение Alex » 12 дек 2012, 13:58

topick писал(а):Саня, пропоную вам завчасно оглосити місце і час вашої зустрічі. Думаю будуть бажаючі подивитись. :wink:
Костя, теж думав про це :wink: З метою популяризації нахлисту і т.д.... :lol:
Якщо серйозно, то враховуючи те що я ще досить зелений новачок у цьому напрямку, вся увага буде спрямована на Віктора :wink: Якщо він не проти, то я тим більше :roll:
Із свого боку радо розповім що знаю, покажу що вмію у кастингу, дам спробувати бажаючим покидати.
Взагалі, вважаю що зовсім не зле було б припідняти завісу таємничості та спростувати багато вигадок, які оточують цей спосіб лову. Відомо ж, що краще один раз побачити... Можливо когось і зацікавить 8)
Єдина проблема з погодою. Потрібен сніг, бажано вітер не сильніший за 2-3 м/с, аби людина що не володіє технікою закидання могла спробувати це зробити, температура не нижча за -1 -2 оскільки некомфортно і трішки боязно за бланк :wink:

Аватара пользователя
Viktor D
Сообщения: 13
Зарегистрирован: 11 мар 2012, 15:16
Откуда: Вінниця

#120 Сообщение Viktor D » 12 дек 2012, 17:31

Олександре,то вже занадто про увагу на мене.Я теж аматор як і інші.Нахлистом займаюсь тривалий час,але не системно і не цілеспрямовано,факультативно до інших видів рибної ловлі.
Щодо кастингу, то можу показати що вмію, підказати бажаючим навчитись нахлистової техніки.Але це ні в якому разі неможна називати майстер- класом. Вільне спілкування про цікавий і безмежний нахлист...
Вивчаєм прогноз погоди та визначаємось?!...

Аватара пользователя
Alex
Сообщения: 640
Зарегистрирован: 04 дек 2008, 14:57
Откуда: Вінниця
Контактная информация:

#121 Сообщение Alex » 12 дек 2012, 17:35

Viktor D писал(а):це ні в якому разі неможна називати майстер- класом. Вільне спілкування про цікавий і безмежний нахлист...
Вивчаєм прогноз погоди та визначаємось?!...
Саме так!!! :) Гадаю, що оптимальний варіант - якийсь із вихідних. Ці мабуть відпадуть: -6 -14 при вітрі 6м/с :shock: Але будем моніторити - раптом розпогодиться :wink:
П.С. Вікторе, гляньте лічку :wink:

Аватара пользователя
Ярико
Сообщения: 1017
Зарегистрирован: 28 янв 2009, 20:59
Откуда: Винница

#122 Сообщение Ярико » 14 дек 2012, 12:47

Как определить класс удилища, если нет опознавательных знаков?
Когда определили класс(удилище из бамбука), какого класса шнур выбрать, того же класса или больше на 1?
overcome all conventions

Аватара пользователя
Alex
Сообщения: 640
Зарегистрирован: 04 дек 2008, 14:57
Откуда: Вінниця
Контактная информация:

#123 Сообщение Alex » 14 дек 2012, 12:54

Ярико писал(а):Как определить класс удилища, если нет опознавательных знаков?
Когда определили класс(удилище из бамбука), какого класса шнур выбрать, того же класса или больше на 1?
Гадаю, що лише методом підбору :wink:

Аватара пользователя
Viktor D
Сообщения: 13
Зарегистрирован: 11 мар 2012, 15:16
Откуда: Вінниця

Flyfishing

#124 Сообщение Viktor D » 14 дек 2012, 15:11

Ярослав,бамбук-це круто! Прихильники таких " палок" користуються,як правило,шовковими шнурами і мушками на золотих гачках.
Що стосується вибору шнуру,то іншого способу немає як тестувати вудлище з різними шнурами,знаходячи оптимальний варіант. Більшість нахлистовиків робить це незалежно від того відомий чи не відомий клас вудлища.
Безумовно,важливим є "правільний" кастинг!

Аватара пользователя
Ярико
Сообщения: 1017
Зарегистрирован: 28 янв 2009, 20:59
Откуда: Винница

#125 Сообщение Ярико » 14 дек 2012, 15:19

Взяв собі раритет.
здається 73 року, трохи підреставрував.
overcome all conventions

Ответить