Правила з ловлі риби з льоду на мормишку

Положения, приказы, бланки документов
Закрыто
Сообщение
Автор
Аватара пользователя
Vodan
Сообщения: 809
Зарегистрирован: 21 апр 2010, 12:51
Откуда: м.Вінниця

Правила з ловлі риби з льоду на мормишку

#1 Сообщение Vodan » 18 янв 2016, 21:25

Правила з ловлі риби з льоду на мормишку.
1. Організація
Офіційні змагання національного рівня можуть бути організовані тільки Федераціями, що є членами Федерації риболовного спорту України, що організовує змагання, офіційно відповідальна за його проведення.

На випадок пошкодження під час змагань, учасник основного складу, може бути замінений резервним учасником, зазначеним в офіційній заявці, також можна буде замінити рибальські снасті. Заміни рибалок повинні бути затверджені членом журі.

Змагання слід організовувати на водоймах, наприклад річках, каналах або ж на підходящих ділянках води, таких як озера і т.д.

Вибрана ділянка повинна бути настільки прямою, наскільки це можливо, вона повинна забезпечувати однакові умови для всіх учасників змагань. Місце проведення не повинне піддавати учасників чи глядачів жодному виду небезпеки.

Розташування секторів повинне бути визначено у погодженні з керівником напрямку ловлі риби з льоду на мормишку.

2. Збори капітанів
Було б бажано, щоб судді були присутніми на зборах капітанів команд.
У випадку, якщо представник чи капітан команди або відсутні, делегований представник проводить жеребкування.
1-е засідання - напередодні першого туру.
Під час цієї першої зустрічі, призначається журі.
2-е засідання – вранці, перед початком І туру.
- жеребкування зон (A, B, C, D, Е) в першому турі для кожного з спортсменів, що є членами команд.
3-є засідання – вранці, перед початком ІІ туру.
- жеребкування зон (A, B, C, D, Е) в другому турі для кожного з спортсменів, які є членами команд.

3. Жеребкування
Жеребкування для кожного туру повинно проходити не менше ніж за 120 хвилин до початку туру, під пильним наглядом організаторів, у присутності капітанів команд або делегатів від кожної команди.
Під час цього жеребкування проводиться розіграш зон (A, B, C, D, Е) у яких будуть виступати по одному спортсмену з кожної команди. Для другого туру, жеребкування проводиться у зворотному порядку.

У водоймах з течією, зона А повинна завжди бути нижче за течією, у водоймах (озера, ставки і т.д.), зона А завжди повинна знаходиться зліва, дивлячись з берега на водойму, та розміщення зон буде зліва направо.

Капітани команд одержують номери для кожного з учасників своєї команди.
Номери для різних зон мають різні кольори. Альтернативно, вони можуть бути нейтрального кольору з різнокольоровими буквами для кожного сектора.
Носіння номера є обов'язковим.

4. ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ
1. Змагання повинні проводитися тільки, якщо лід не менш 10 см завтовшки. Допустима температура повітря для змагань визначається організаторами залежно від відповідних кліматичних зон.

2. Під час змагань, спортсменам дозволяється ловитити тільки однією вудочкою, оснащеною однією мормишкою. Максимальний розмір мормишки не повинен перевищувати 15 мм без гачка. Гачок розташований в корпусі мормишки, колір і форма мормишки довільні. Використання інших елементів не допускається. Спортсмени можуть мати з собою необмежену кількість запасних вудочок;
3. Організатори зобов’язані надати кожному спортсмену два прапорці з номерами, що відповідають їх номерам, для позначення лунок (отвори, які спортсмени роблять в льоду (отвори повинні бути просвердлені крізь товщину льоду). Прапорці повинні бути добре видними конкурентам і суддям;
4. Дозволяється застосовувати будь-які насадки й підгодовування, крім живих, мертвих і штучних рибок і їх частин, а також ікри риб і мурашиних яєць. Приманки повинні бути повністю природного походження.
5. Забороняється використання стаціонарних годівниць, після підгодівлі годівниці не повинні залишатись у воді. Після закінчення тренування чи І туру забороняється викидати в воду залишок наживки чи прикорму;

5. Місце проведення змагань

1. Обране місце проведення змагань повинне відповідати, якщо це можливо, однаковим рибальським умови для всіх учасників (рельєф дна, глибини, водних рослин). Місце проведення повинне бути розділене на 5 секторів (A, B, C, D і E), не менше 400 квадратних метрів на учасника (наприклад: 5 рибалок-учасників в секторі = 2000 квадратних метрів сектор).
Місце проведення повинно бути вибрано організаторами, враховуючи умови водойми. Довжина найближчого боку сектора до берега, повинна відповідати кількості рибалок в секторі - щонайменше 11 метрів для кожного рибалки (приклад: 11країн-учасників х 11 метрів = мінімальний 121 метровий сектор).
Сектори позначаються плакатами з літерами A, B, C, D і E. Межі сектора повинні бути відзначені стрічками або банерами. Плакати повинні бути видні учасникам і глядачам;
2.Тільки тренери команд (по 2 на команду-учасника), фотографи, оператори, судді та члени журі мають право доступу до нейтральної зони. Тренери команд, фотографи, оператори можуть бути допущені в нейтральні зони після першого сигналу, який означає вхід рибалок в зони. Після дозволу старшого судді зони, або одного з його помічників, відповідного сектора, тренер команди має право підкликати свого учасника команди до границі зони і дати йому усні вказівки. При цьому ні тренер команди, ні спортсмен не має права переходити границю зони;
3. Особи, яким дозволений вхід в нейтральні зони, зобов’язані рухатися обережно і безшумно всередині нейтральних зон, вони не повинні турбувати учасників;
Для другого туру, зони повинні бути розташовані в іншому місці території виділеної для проведення змагань.

6. Порядок проведення змагань.

1. Перед першим сигналом, старший суддя кожної зони повинен перевірити список учасників його зони, виконати перевірку снастей, наживки і підкормки, перевірка відбувається за межами нейтральної зони. Після того, як проведена перевірка, спортсменам забороняється отримувати додаткову наживку чи підкормку.
Кожен спортсмен повинен представити для перевірки наживку та прикорм, передбачені в програмі. У разі недотримання цієї вимоги учасник отримує попередження - (відповідно до статті 31.1.) Список порушень правил спортсменами, повинен бути представлений на зборах капітанів. Якщо порушення вчинено знову в другому турі або протягом наступного чемпіонату, спортсмен повинен бути дискваліфікований через "рецидив" (стаття 31.2).
2 Наживка та прикорм повинні знаходитись в спеціально маркованій об`ємній тарі. По бажанню команд передбачено надання такої тари організаторами за окрему плату.
Коробки повинні бути представлені закритими, без використання допоміжних утримувачів які тримають їх закритими (наприклад, клейкою стрічкою, резинкою щоб тримати кришку закритою).
Будь-який учасник може бути перевірений суддями після контролю і за наявності більшої кількості наживки чи прикорму, ніж дозволено для участі в змаганнях, отримує червону картку = останнє місце в зоні + 1, для всіх днів змагань, у яких він брав участь. Якщо порушення було встановлено протягом першого туру чемпіонату, учасник не допускається до другого туру змагань. Керівник напрямку риболовного спорту з ловлі риби з льоду на мормишку залишає за собою право - залежно від порушення - не допустити спортсмена до участі в майбутніх чемпіонатах на певний періоду часу.
Після перевірки наживки та прикорму, спортсмени входять в нейтральну зону своєї зони;
3. Перший сигнал дозволяє вхід в зону (не менш чим за 5 хвилин до початку змагань). Спортсмен бере з собою в зону всі речі, необхідні для здійснення лову. Після входу в зону змагань спортсмен не має права забирати з технічної зони ніякі речі, окрім запасного буру, з дозволу судді.
Учасники мають можливість увійти в свої зони та вибрати місце для буріння лунки. Кожен учасник повинен помітити таке місце прапорцем. При вході в зони, леза льодобурів повинні бути захищені чохлом. Учасникам дозволяється зняти чохол тільки після того, як вони зайняли свої позиції на окремих точках.
Використання машинних двигунів для льодобурів строго заборонено.
В зонах спортсмени розташовуються один від одного на відстані не менше 5м. У разі розміщення прапорців спортсменів ближче 5м, суддя повинен врегулювати спір мирним шляхом, або за жеребом, завжди віддаючи пріоритет спортсмену, який зробив свій вибір першим, поставивши прапорець (заборонено кидати прапорці для того, щоб позначити місце). Перший спортсмен, який відзначає обрану точку прапорцем повинен отримати перевагу.
4. Другий сигнал означає початок туру.
Учасникам дозволяється ловити рибу і вільно переміщатися в своїх зонах, свердлити необмежену кількість лунок. Ловити рибу дозволяється тільки з позначених своїми прапорцями лунок. Лунка відзначена прапорцем вважається зайнятою, як тільки почнуться операції з буріння льоду. Буріння буде вважатися дійсним, як тільки льодобур лезами поставлено на лід. Прапорці повинні бути розміщені 30 см від зайнятої лунки і повинні бути чітко видимі учасникам і суддям.
Учасникам на льоду не дозволяється залишати свої речі (вудки, рибу, приманки, прикорм і т.д.) окрім льодобурів, ящиків, контейнерів і т.п. для перенесення своїх снастей. Спорядження спортсмена може бути поміщене тільки поруч з одною з двох лунок, де спортсмен ловить рибу (відзначене прапорцем). Спортсменам забороняється прикривати (приховувати) будь-які вільні лунки укриттями або льодобурами. Відповідний спортсмен отримує за це жовту картку.
Забороняється ловити рибу в лунці, яка не позначена прапорцем. До лову прирівнюється будь-яке використання лунки, включаючи буріння та прикормлювання. Під час змагань, з причин безпеки, леза льодобурів без чохлів, повинні завжди бути закріплені на льоду, вертикально або похило, повністю в лід;
5. Третій сигнал попереджає спортсменів, що до кінця туру залишилося 5 хвилин;
6. четвертий сигнал означає кінець змагань, після цього сигналу, тільки спіймана риба , що вже не знаходиться у воді, повинна бути включена в підрахунок.
Сигнали для різних фаз чемпіонату повинні бути короткими. У кожному разі, до уваги береться початок сигналу.

7. У ході туру, учасники не мають права отримувати будь-яку зовнішню допомогу, за винятком медичної допомоги.

8. З дозволу суддів спортсменам дозволяється заміна льодобура.

9. Кожна зона повинна мати старшого суддю зони та суддів зон з розрахунку 1 суддя на кожних 5 спортсменів.
Судді повинні мати глибокі знання правил змагань.
Судді повинні:
- перевірити кількість сухої прикорми, яка повинна становити не більше 2 літрів, (в вологому чи сухому стані) включаючи землю, гравій і т.д., або будь-які додаткові добавки, які не шкідливі для фауни і водного середовища. Рішення зборів капітанів може змінити вказану кількість, за пропозицією організаторів;
- перевірити кількість живих компонентів наживки та прикорму, яка не повинна перевищувати 1,5 літра, з яких 1 літр для водних личинок (мотиля). Рішення зборів капітанів може змінити вказану кількість, за пропозицією організаторів;
- збирати надлишки чи залишені приманки і прикорму під час проведення перевірок.



7. Судді зобов’язані:
- слідкувати за поведінкою учасників змагань, за яких вони несуть відповідальність;
- по закінченні туру, судді тримають під контролем улови спортсменів, забороняють доступ до зон стороннім особам.

8. Учасники повинні дотримуватися правил рибальства, щодо видового складу риби та її допустимих розмірів. Такі дані мають бути оприлюднені на 1-х зборах капітанів (це відповідальність керівника команди, щоб переконатися, що учасники повідомлені).
Будь-яка спіймана риба, яка є меншою, за встановлений мінімальний розмір та пред’явлена спортсменом до зважування, повинна бути зважена, учасник отримує жовту картку, а вага цієї риби відмінусована від результату даного спортсмена.
Улов повинен бути представлений для зважування чистим, в однакових пакетах, які будуть надані організаторами.
9. Змагання проводяться по зонах в двох турах, по 3 год. кожен. У разі вимушеної перерви (наприклад низька температура, гроза, демонстрації, стихійне лихо і т.д.), Журі може прийняти рішення по зарахуванню результатів туру, якщо його тривалість була не менше 1 год.. Тривалість туру може бути скорочена керівником напрямку у разі поганих погодних умов (сильний мороз). Якщо це відбудеться, то рішення має бути оголошено до початку відповідного туру.

10. Виловлена риба зараховується, навіть якщо вона виловлена не за рот. Умисне багріння риби забороняється.
Використання ехолотів і підводних камер заборонено, в тому числі під час тренування. Під час змагань, спортсменам забороняється використання будь-якої слухової апаратури або рацій.

11. Учасники можуть мати необмежену кількість вудочок, але одночасно можуть ловити тільки на одну. Під час лову вудочка повинна перебувати в руці, заборонено залишати вудочки з мормишкою в воді без нагляду.

12. Тільки учасникам дозволяється використовувати багорики, щоб взяти рибу з води, яку вони вже спіймали.

13. У своїх зонах спортсмени пересуваються довільно, однак вони повинні рухатися безшумно. Забороняється вихід спортсменів в нейтральну зону.

14. Кожен учасник повинен повністю дотримуватися правил змагань.

15. Для виявлення порушень пунктів 4.2 та 4.4, суддя протягом туру має право перевірити оснащення риболова, не чекаючи закінчення туру. При виявленні такого порушення, спортсмен зобов’язаний виправити дане порушення.
16. Під час змагань, судді повинні стояти з правого або лівого боку від спортсменів, таким чином, щоб не заважати їм, але одночасно мати можливість контролювати роботу інших учасників.

Процедура зважування
17. Зважування повинні бути виконані суддями відповідної зони.
Суддя несе відповідальність за процедуру зважування.
Інший суддя повинен записати вагу в офіційному протоколі.
Контейнери, які використовуються для зважування риби повинні мати отвори, для стоку води. Зважувальні операції повинні бути виконані в однакових контейнерах і без сумок.
Вага повинна бути зареєстрована в грамах.
Коли зловлена дуже мала риба, наприклад мальки, котрі не можна зважити на вагах (вага показує 0 грамів), спортсмени повинні бути оціненими залежно від кількості риб ними спійманих і займають нижчі місця від тих спортсменів, які отримали місця на основі ваги риби, яку вони впіймали.

18. Після сигналу про закінчення змагань, кожен учасник повинен стояти поруч з лункою де він був наприкінці змагань. Риба, в мішках, повинна бути зібрана суддями відповідної зони. Після зважування улов буде знаходитися в розпорядженні організаторів (якщо інше не передбачено відповідними національними правилами і положеннями).

19. Кожен учасник повинен бути присутнім і має засвідчити операцію зважування, для того, щоб контролювати її і укладення відповідного документа, де вказана вага риби, яку він піймав. Після закінчення зважування і після того, як протокол зважування був підписаний, ніякі скарги, пов'язані з вагою улову не приймаються.

ЖУРІ
20. Журі призначається для розгляду будь-яких поданих скарг чи протестів і застосовування штрафних санкцій відповідно до правил. Журі обирається на першому зібранні капітанів команд.
Чисельний склад не менше 3 членів журі. Якщо це число не може бути досягнуте, делегати з різних федерацій обираються шляхом жеребкування, для того, щоб мати принаймні 3 членів.
При розгляді питання про порушення учасником правил змагань, член журі, який є членом тієї ж команди, що учасник, питання якого розглядають, не бере участі в голосуванні (за винятком, якщо він є головою журі).

21. Будь-які скарги чи протести, за винятком протестів щодо розподілу місць, повинні бути представлені до уваги журі протягом 1 години після закінчення туру. Протести можуть подаватися в усній формі, але вони повинні бути негайно підтверджені в письмовій формі. Якщо члени Журі вважатимуть за необхідне, то Журі може розглянути будь-яке відео чи фото підтвердження порушень правил, наданих представником команди, яка подає скаргу.
Протести, які стосуються розподілу місць, повинні бути подані протягом 30 хвилин після публікації офіційних результатів. Час публікації має бути записано в офіційному протоколі результатів.
Всі порушення і попередження повинні бути доведені до відома Журі, оскільки Журі є єдиним органом, що може дискваліфікувати рибалок. Будь-який учасник, який отримує покарання, має бути негайно про це повідомлений.
Члени Журі та всі судді повинні слідкувати за дотриманням правил всіма учасниками змагань.

22. Правила, повинні бути доступні для Журі та команд.
Журі буде приймати свої рішення на основі простої більшості, у випадку рівності голосів, голова Журі має право вирішального голосу.


23. Розподіл місць по зонах
1. Розподіл місць по зонах повинен бути складений на основі ваги уловів спортсменів (1 очко за 1 грам).
Учасник, в якого зареєстрована найвища вага, отримує 1 місце, в той час як учасник з другою вагою 2 місце і т.д.;
2. У разі рівності очок (та ж вага) в двох спортсменів, вони отримують середньоарифметичну суму місць.
Приклад № 1: два спортсмени займають 5 місце і повинні отримати (5 +6): 2 = 5,5 кожний.
Приклад №2: троє спортсменів зайняли 8 місце, підсумовуємо (8 + 9 + 10): 3 = 9 кожний;
3. Спортсмени, які не зловили жодної риби, отримають місце, рівне середньоарифметичному значенню.
Приклад №1: 24 спортсмена, 12 з яких займають перші 12 місць в діапазоні від 1 до 12, наступні спортсмени отримують (13 + 24): 2 = 18,5 кожен.
Приклад № 2: 29 спортсменів, з них 5 спіймали рибу і зайняли від 1 до 5 місця. 24 спортсмена, які не зловили рибу відповідно (6 + 29): 2 = 17,5 кожен.
Приклад № 3: 29 спортсменів, 26 з яких спіймали рибу, в той час як 3 не зловили рибу : (27 + 29): 2 = 28 кожному . Якщо в зоні є тільки 1 спортсмен, який не спіймав жодної рибини або відсутній, він отримує місце рівне кількості спортсменів в зоні.
Приклад: 29 спортсменів, 28 з яких спіймали рибу, а 1-ні, останній одержить 29 місце.

24. Командний залік
A- І-ий тур
1. Сума місць отриманих в кожній зоні спортсменами команди.
Команда, що заробила найменшу суму місць посідає 1-е місце, і так далі.
2. У разі рівності суми місць, вище місце займає команда з більшою вагою уловів;
3. У разі подальшого нічийного рахунку, вище місце займає команда з найбільшою вагою улову в турі отриманим одним з спортсменів команди;
4. якщо конфлікт все ще існує, команди повинні бути ранговані на основі найменшої кількості отриманих штрафів командою.
В - ІІ- ий тур
Розподіл місць проходить таким же чином, як і для першого туру.

25. Загальний командний залік
1. Сума місць, отриманих командою в двох турах. Команда, що отримала найменшу суму місць займає 1-е, і так далі.
2. У разі однакової суми місць, вище місце займає команда з загальною більшою вагою уловів у двох турах;
3. У разі однакової ваги в двох турах, вище місце займає команда з загальною більшою вагою уловів в любому турі;
4. У разі рівності і по цьому показнику, перевагу отримує команда з меншою кількістю штрафів отриманих нею за любий тур.

26. Індивідуальний залік
A- І - ий тур
1 Спортсмени повинні бути розподілені згідно місць, одержаними ними в відповідній зоні. Спортсмени, які отримали 1 місце, займають 1-ші місця, далі слідують ті, хто отримав 2–гі місця і так далі;
2. У разі рівності отриманих місць, вище місце займає спортсмен з більшою вагою отриманого улову;

В- ІІ - ий тур
Розподіл місць встановлюється таким же чином, як і для першого туру.

27. Загальний індивідуальний залік
1. Спортсмен, який одержав найменшу суму місць за результатами двох турів, займає 1-е місце і так далі;
2. У разі рівної ваги в двох або більше спортсменів, вище місце займає спортсмен з більшою загальною вагою отриманою в двох турах;
3 У разі однакової ваги в двох турах, вище місце займає спортсмен з більшою вагою уловів в любому турі;
4. Спортсмени, що беруть участь тільки в одному турі, займають місця наприкінці турнірної таблиці індивідуального заліку, в залежності від зайнятих ними місць.

28. Розподіл місць здійснюють організатори в присутності керуючого напрямком ловлі риби з льоду на мормишку або його представника та членів Журі.

29. Тренування
1. Офіційне тренування проводиться на відповідному водному об’єкті, але за межами офіційно відведеного місця змагань. Однак, місце тренування повинно бути розташованим якомога ближче до місця проведення офіційних змагань.
Кожна команда повинна мати можливість тренування.
2. Офіційне місце проведення змагань повинне бути організоване таким чином:
3. Організатори повинні виділити місце для тренувань для того, щоб гарантувати аналогічні умови риболовлі для всіх команд, що беруть участь в змаганнях. Місце для тренування повинно бути рівноцінним (з однаковими умовами, такими як глибина, риба і т.д.).
Під час тренувальних днів, дозволений для тренування час повинен бути вказаний звуковим сигналом. Команди повинні дотримуватися таких сигналів.
На тренуваннях дозволяється використання прикорму та наживки в тій самій кількості, що і на змаганнях.

30. Суворо заборонено проводити змагання на відстані менш ніж 25 метрів, з обох сторін, від будь-якого електричного об’єкта (електричні лінії, трансформатори, і т.д.).

31. Штрафні санкції.
1. Попередження (жовта картка) за порушення статей 4,5; 5,2; 6,1; 6,3; 6,4; 6,7; 8; 11; 13; 18.
2. Дискваліфікація (червона картка) за порушення статті 4,2; 4,4; 6,2; 10 і після другого попередження за порушення статей 4,5; 5,2; 6,1; 6,3; 6,4; 6,7; 8; 11; 13 і 18;
3. При дискваліфікації спортсмена він займає місце рівне кількості команд представлених в зоні. В спортсменів які розташовані нижче дискваліфікованого спортсмена залишаються ті ж самі місця (для прикладу: якщо спортсмен X, який займає 8-е місце дискваліфікований, наступні спортсмени відповідно займають подальші місця 9, 10 і так далі );
4. Винесене команді попередження дійсне на протязі 3 років. Будь-яке нове порушення на протязі 3 років вважається повторним і суддівська колегія приймає рішення з урахуванням такого рецидиву і штрафних санкцій;
5. Будь-яке попередження, винесене спортсмену, повинно бути записане у файл спортсмена і воно дійсне протягом 3 років. Будь-яке нове порушення вважається повторним, при цьому Журі приймає рішення з урахуванням такого нового порушення і штрафних санкцій.
Журі та судді вправі, як під час змагань, так і потім накладати штрафні санкції на спортсменів, капітанів або резервний склад, якщо вони порушують правила або погано себе поводять, навіть якщо вказане порушення не передбачене в офіційних правилах;
6. Особи, яким дозволено перебування в нейтральних зонах, не повинні перешкоджати суддям у виконанні своїх обов’язків, необґрунтовано оскаржувати їх рішення. В іншому випадку, ці особи отримують попередження. У разі нового порушення протягом 3 років, вони повинні бути розглянуті в якості повторного і журі по цьому порушенні приймає рішення.


Президент ФРСУ
Левченко В.В.

Закрыто