У Вахнівському ставку здохла вся риба

Рассказываем о местах, куда уже на рыбалку можно не ехать

Модераторы: AlEgorov, shurik

Ответить
Сообщение
Автор
Odin-net-S
Сообщения: 437
Зарегистрирован: 28 апр 2011, 13:56
Откуда: Винница

У Вахнівському ставку здохла вся риба

#1 Сообщение Odin-net-S » 17 апр 2013, 12:49

20 хвилин пише:

ИзображениеИзображение

Жителі села Вахнівка у Липовецькому районі потерпають від смороду дохлої риби, яка плаває у тутешньому ставку. Якщо мертву рибу не зібрати, то забруднена вода з водоймища потрапить до річки Десенка, а та в свою чергу до Південного Бугу
Страшенний сморід, сотні великої дохлої риби і забруднена вода – такі наслідки після зими отримали жителі села Вахнівка у Липовецькому районі. Люди кажуть, що все це виникло через недбалість тих, хто відповідає за водоймище.

ИзображениеИзображение

- Коли зійшов лід, то на березі водоймища, яке знаходиться посеред села, з’явилося багато мертвої риби. Від ставка метрів за 100 йде дуже жахливий сморід, - каже вінничанин Віктор Задворний. – Минулого року така ситуація вже траплялась, але тоді риби загинуло небагато. Тоді її виловлювали і просто закопували на березі річки. Тепер ніхто не знає, що робити – мертвої риби дуже багато.
Щоб роз’яснити цю ситуацію, журналіст зв’язався з головою Вахнівської селищної ради Аллою Нагорною.
Жінка каже, що проблема є, але не так як про це кажуть люди.
- На водоймищі зараз є проблема, бо подушилася невелика кількість риби - трохи не догледіли, ну і що з того. Не розумію, навіщо люди так перебільшують, кажучи, що тут екологічна катастрофа, - каже голова Вахнівської селищної ради Алла Нагорна. – Зараз біля ставка працюють люди, які збирають цю мертву рибу. Потім її закопають у відведеному місці.
Така ситуація непоодинока. У Хмільнику, в водоймищі, яке знаходиться у Залізничному санаторії, теж подихає риба, але не так масово як у Вахнівці.
- Я ходив на риболовлю на озеро біля Залізничного санаторію. На березі озера можна побачити мертвих товстолобиків вагою приблизно по 7-8 кілограмів,- каже житель Хмільника Олександр. - Напевно, у озері було мало кисню, через те вона і здохла. Крім товстолобиків, здохли ще судаки і ще декілька видів риби.

ИзображениеИзображение

Працівники екологічної інспекції у Вінницькій області кажуть, що повідомлення про загибель риби не надходило, але пообіцяли перевірити усю інформацію.
- До нас ніхто не звертався про загибель риби у Вахнівці. Було ще одне звернення з одного села у Вінницькому районі, але там не дуже багато вимерло риби, - каже працівник екологічної інспекції Олена Тищенко. – Ми обов’язково надамо цю інформацію нашим інспекторам. Якщо інформація підтвердиться, то вони поїдуть до Вахнівки, щоб вирішити це питання.

Для більш точної інформації про стан водоймищ на Вінниччині, журналіст зв’язався з тими людьми, які кожен день відвідують різні ставки і річки - це вінницькі рибалки.
- Ми дуже плідно спілкуємося з рибалками по всій області. Якщо хоча б щось трапляється, то ми знаємо про це першими, бо в нас існує спеціальний форум в інтернеті. На щастя, але ніхто з них не повідомляв про мор риби, - каже керівник напряму спіннінг-берег Вінницької обласної федерації риболовного спорту Антон Гришко. – Напевне, в селі Вахнівка просто не прорубали взимку лід на ставку, тому риба і померла від нестачі кисню.

Ответить